Cross-border Time Travel Seminar

Vakar mūsų mokyklos istorijos mokytojos – Milda Kontrimė ir Margarita Endriuškaitė – dalyvavo tarptautiniame patirčių pasidalijimo seminare „Cross-border Time Travel Seminar”.
Tarptautiniame projekte “Crossroads in History” nuo praėjusių metų vasaros dalyvauja 3 institucijos: Klaipėdos universitetas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir Gargždų krašto muziejus.
Dituvos pagrindinė mokykla džiaugiasi turėjusi galimybę sudalyvauti Jono Gižo etnogarafinio muziejaus suorganizuoje “Kelionėje laiku į 1944” – pagrindinis projekto tikslas yra perteikti savo patirtis bei perimti istorinį potyriminį metodą Kelionė Laiku (Time Travel). Būtent šio metodo deka mokyklos 7 ir 8 klasių mokiniai Jono Gižo sodyboje dar rugsėjo mėnesį turėjo galimybę įsijausti į pastarojo laikotarpio nuotaikas, išgyventi tą laikmetį patyrusių žmonių nuotaikas, kelti raktinius klausimus, kurie jaudino praeityje, bei yra aktualūs ir iki šių dienų.
Mokytojos Mildos patirtys projekte gana unikalios – ji viena iš projekto kūrybininkų, perimančių ir skleidžiančių naują metodą kitoms institucijoms Lietuvoje, bet tuo pačiu ji su savo mokiniais galėjo viską patirti ir kaip Kelionės laiku dalyvis Jono Gižo sodyboje. Būtent apie šios patirtys – mokinių emocijos išvydus pastarojo laikmečio rūbus, mokinių galimybės įsigyventi į kitas tapatybes, mokinių mintys refleksijos metu – ir buvo pristatytos tarptautinei bendruomenei vakar dienos nuotoliniame susitikime.
Norisi pasidžiaugti ir nauja entuziastinga mokyklos istorijos mokytoja Margarita, kuri perims visas tarptautinio projekto metodikas ir patirtis taip pat.
O Jūsų dėmesiui ir prisiminimui – dar keli kadrai iš mokinių Kelionės laiku Jono Gižo sodyboje, kartu su nuostabia ten dirbančia muziejininkų ir edukatorių komanda, kai dar galėjome būti visi kartu, susikibę rankomis ir mintimis.