Tolerancija kitoms tautoms ir kultūroms

TOLERANCIJA kitoms tautoms ir kultūroms
Kiek daug dalykų vienija visas tautas mūsų vieninteliuose namuose – Žemėje. Milijonus žiūrovų stadionuose ir prie televizijos ekranų sutraukia futbolo ar krepšinio varžybos, roko žvaigždžių koncertai, Eurovizijos konkursas, „Grammy“ muzikos apdovanojimai… Mes džiaugiamės, plojame, šypsomės kartu su kitomis tautomis, kai mūsų mėgstamas atlikėjas laimi konkursą ar futbolo komanda – varžybas. Ir visai nesvarbu, kokios ji, jis ar jie tautybės, odos spalvos, religinių pažiūrų, lyties, amžiaus… Ji, jis ar jie – mūsų mylimiausi, mūsų Žvaigždės!
Nors gyvename didelio miesto pakraštyje, bet galime didžiuotis tuo, kad Lietuva tikrai ne pakraštyje. 1989 m. Prancūzijos geografijos instituto mokslininkai nustatė, kad Lietuva – Europos geografinis centras! Taigi, aplink mus daug valstybių, kuriuose gyvena daug tautų. Džiugu tai, kad dalį tų tautų atstovų pažįstame – jie mūsų kaimynai, draugai, giminės. Tai įrodo atlikta 4-10 klasių apklausa, kurioje dalyvavo 66 mokiniai.
Rezultatai:
1) 93 proc. mokinių nurodė, kad jie lietuviai, o kiti 7 proc. nurodė savo tautybę kaip turkas, anglas, airis.
2) 80 proc. mokinių nurodė, kad jų giminės yra lietuviai, 7 proc. sakė, kad giminaičių tarpe yra rusų, likusioji dalis mokinių nurodė, kad giminaičių tarpe yra anglų, norvegų, turkų, latvių, airių, ukrainiečių.
3) 80 proc. mokinių nurodė, kad jų draugai yra lietuviai, o 9 proc. sakė, kad tarp draugų turi ir anglų tautybės atstovų, keletas apklaustų mokinių nurodė, kad jų draugų tarpe yra amerikiečių, turkų, rusų, vokiečių ir kitų tautybių atstovų draugų.
4) 89 proc. mokinių nurodė, kad kaiminystėje gyvena lietuviai, 7 proc. mokinių nurodė, kad kaimynų tarpe yra rusų, 3 apklausti mokiniai sakė, kad kaiminystėje gyvena lenkai, anglai ir latviai.
5) 59 proc. mokinių nurodė, kad nesidomi kitų tautų papročiais, kultūra, dainomis, o 20 proc. apklaustųjų teigė, kad domisi anglų tautos kultūra, 13 proc. sakė, kad domisi rusų kultūra, keli vaikai sakė, kad domisi japonų, ispanų, graikų, italų, indų ir kitomis kultūromis.
6) 30 proc. mokinių nurodė, kad labiausiai norėtų išmokti anglų kalbą; 17 proc. norėtų išmokti japonų kalbą; 15 proc. – ispanų; rusų taip pat 15 proc., po 9 proc. mokinių norėtų išmokti kinų, lenkų ir vokiečių kalbas. Dar keli procentai mokinių norėtų išmokti lotynų, norvegų, korėjiečių, turkų, ukrainiečių, danų, prancūzų kalbas.
P. S. Tyrimą atliko ir straipsnį parašė geografijos mokytoja Sigita.