Kai suserga mokyklą lankantis vaikas: veiksmų seka susirgusiems vaikams ir jų tėvams bei sąlytį turėjusiems vaikams

Nors pandemija jau tęsiasi ilgą laiką ir daugelis tėvų bei vaikų žino svarbiausias taisykles, visgi klasėje susirgus vaikui neaiškumų ir klausimų dar iškyla tiek susirgusio vaiko tėvams, tiek vaikų, kurie turėjo sąlytį su susirgusiuoju, tėvams.
Galiojanti tvarka:
1. Gavus vaiko teigiamą PGR tyrimo atsakymą būtina pranešti apie tai ugdymo įstaigai, laikytis izoliacijos taisyklių ir kreiptis į vaiko šeimos gydytoją. Gydymą ir vaiko izoliacijos laiką paskiria gydytojas.
2. Pranešus apie susirgimą su Jumis (vienu iš tėvų, globėjų) susisieks ugdymo įstaigoje dirbantis visuomenės sveikatos specialistas, kuris atliks epidemiologinį tyrimą. Skambučio metu svarbiausia bendradarbiauti ir tiksliai nurodyti prašomą informaciją, t. y. apibūdinti jaučiamus simptomus, įvardinti galimas užsikrėtimo aplinkybes, vietas, kuriose susirgęs vaikas lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei kitą svarbią informaciją. Galima nelaukti specialisto skambučio, o iš karto užpildyti elektroninę užsikrėtusiojo asmens anketą (https://atvejis.nvsc.lt/).
3. Visi asmenys, kuriuos pokalbio telefonu metu arba anketoje nurodysite, bus įtraukiami į didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų sąrašą ir informuojami NVSC trumpąja SMS žinute, kurios siuntėjas „NVSC“. Žinutėje nurodomas asmens, kuris privalo izoliuotis*, vardas, sąlyčio data bei izoliacijos pabaigos laikas, taip pat nuoroda į sąlytį turėjusiojo anketą, kurią būtina užpildyti, jei nėra taikomos izoliacijos išimtys**.
* Izoliacija netaikoma vaikams, kurie: 210 dienų laikotarpiu sirgo COVID-19 liga; turi teigiamą serologinio tyrimo, atlikto 60 dienų laikotarpiu, rezultatą; yra paskiepyti pagal visą vakcinacijos schemą nepriklausomai, nuo to, kiek dienų yra praėję po paskutinės dozės (galioja tik asmenims iki 18 metų); yra sutikę dalyvauti mokyklose organizuojamuose periodiniuose profilaktiniuose testavimuose (galioja pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programose besimokantiems); mokosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programose.
** Jei paskiepytas ar persirgęs asmuo (iki 18 metų) gavo SMS žinutę: anketos pildyti NEREIKIA; izoliuotis NEREIKIA; REIKIA el. paštu adresu persirgau@nvsc.lt pateikti skiepijimą įrodančius dokumentus (persirgimą įrodančių dokumentų pateikti nereikia, jeigu liga diagnozuota Lietuvoje, tačiau informuoti apie tai, kad esate persirgę ir nesiizoliuosite reikia); sulaukti atsakymo pateiktus šiuos dokumentus ir informaciją – NEBŪTINA.
Daugiau informacijos ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite čia: https://nvsc.lrv.lt/…/ugdymo-istaigu…/veiksmu-seka
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Driezė