// //

 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įm.kodas 191788440
Kuršaičių 12, Dituvos k., Klaipėdos r. LT 96357

El. p. info@dituvos.lt, tel. 8 650 92824

Žemė atbunda, pavasaris atidunda

Justino Marcinkevičiaus žodžiais buvo pradėtas Pasaulinės Žemės dienos netradicinio ugdymo diena mūsų mokykloje. Renginio iniciatorė, biologijos mokytojai dalijosi mintimis apie tai, kodėl kovo 20-oji yra minima visame pasaulyje: „Tai diena, kai turime pagalvoti ne tik apie save, ne tik apie savo rūpesčius ir džiaugsmus, bet ir apie mūsų planetą, mūsų gamtą, mūsų pareigą Žemei ir viskam, kas joje, šalia mūsų, gyvena. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis, kitaip vadinamas pavasario ekvinokcija – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Minėdami šią dieną pasižadame visomis išgalėmis ginti savo Žemę, ginti savo teisę į švarią aplinką. Vis daugiau žmonių supranta, kad būtina Žemę saugoti pirmiausia keičiant savo elgseną, nes naikindamas gamtą žmogus kenkia pats sau“.

Mokytojos žodžius lydėjo mokinių atlikta užduotis, kurioje jie pristatė savo pamatytus pirmuosius pavasario požymius. Antroji užduotis buvo su klasės vadovais sukurti plakatą ir jį pristatyti.

Visus labiausiai domino fizikos ir  chemijos eksperimentai, kuriuos atliko mokiniai.

Žemės dienos minėjimas buvo spalvingas ir turtingas, nes jį ruošiant prisidėjo kūrybingų mokytojų komanda: biologijos ir fizikos mokytoja bei ypač 7 ir 10 klasės vadovės.