// //

 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įm.kodas 191788440
Kuršaičių 12, Dituvos k., Klaipėdos r. LT 96357

El. p. info@dituvos.lt, tel. 8 650 92824

Kalbų dienos atgarsiai mokykloje

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. "Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų."

Tradiciškai kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje – su dainomis, žaidimais, edukacinėmis pamokėlėmis ir konkursais.

Visą savaitę pertraukų metu skambėjo dainos, atliekamos įvairiomis kalbomis, kurios padėjp 1 – 10 klasių mokiniams ruoštis renginiui, nes mokiniai draugiškai susibūrę į būrelius kūrė plakatus ir skaidres apie Europos valstybes, kurias žaismingai pristatė   renginio metu.

Po linksmo pasiruošimo niekam nekilo nė mažiausios abejonės, kuo ypatinga ši diena. Tokia nuotaikinga buvo šventės pradžia, o kulminacija tapo salėje surengtas mokiniams ,,protų mūšis“. Renginio dalyvius ir žiūrovus pasitiko iš toli šviečiantis spalvingas užrašas scenoje „Kalba – tai langas į pasaulį“. Ir tas langas plačiai buvo atvertas sumanių kalbų mokytojų dėka. Klasių komandos užsiėmė vietas, renginio vedėja pristatė vertinimo komisiją, sukluso žiūrovai. Iš pradžių atrodę linksmi ir lengvi klausimai, vertė susimąstyti ir prisiminti išgirstas žinias ne tik pamokų metu, bet   ir žiniasklaidos.

Mokiniai džiaugėsi, įdomiai praleidę laiką, sužinoję naujų faktų, patyrę malonių komandinio bendradarbiavimo akimirkų, o mokytojos liko patenkintos, kad renginys pavyko, buvo informatyvus, nuotaikingas, smagus. Tai buvo tarsi netradicinė pamoka, įrodžiusi visiems, kad mokytis galima įdomiai, paskatinusi ne vieną mokinį pasižadėti sau išmokti daugiau užsienio kalbų žodžių.