// //

 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, įm.kodas 191788440
Kuršaičių 12, Dituvos k., Klaipėdos r. LT 96357

El. p. dituva10@yahoo.com, tel. 8 46 478 249

Dituviškiai vykdo projektą ,,Žemė mūsų rankose“

Projektas vykdomas kovo - balandžio mėnesiais. Kovo mėnesį moksleiviai kūrė eilėraščius, pasakas, sentencijas apie Žemę, filmavo palinkėjimus Žemei, ruošė darbus kūrybinei parodai, 5-10 kl. mokiniai patys kalė inkilus sparnuočiams, o pradinių klasių mokiniams padėjo tėveliai. Mokyklos socialinio tinklapio „facebook“ paskyroje paskelbtas foto konkursas ,,Bundanti gamta“, kuriame dalyvauti gali visa mokyklos bendruomenė. Daugiausiai ,,patinka“ surinkusios nuotraukos, balandžio mėnesio pabaigoje bus atspausdintos ir surengta paroda, o autorių laukia maloni staigmena.

Visa mokykla Šokiu prisijungėme prie socialinio projekto taikai ir vienybei žemėje ,,Apkabinkime žemę“. Pasaulinės Žemės dienos paminėjimui skyrėme netradicinio ugdymo dieną ,,Žemė mūsų rankose“. 6 klasės mokiniai papasakojo, kaip lietuviai garbino deivę Žemyną ir aukojo jai aukas, tikėdamiesi iš jos įvairių malonių. O mokyklai deivę Žemyną išdrožė skulptorius Artūras Zienka. Pradinių klasių moksleiviai kartu su mokytojomis ją apjuosė simbolinių lapų girliandomis, kuriose užrašyti palinkėjimai ir garsių žmonių mintys apie gamtos svarbą žmogui.

5-10 kl. mokiniai kūrė ir projektavo būsimą Jaunimo parką, dalyvavo protų kovose, kuriose parodė savo žinias apie Žemę, įgytas pamokų metu.

Svečias, Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas, Erlandas Paplauskis, papasakojo, kad pasaulis vis garsiau kalba apie būtinybę kovoti su klimato atšilimu. Ieškoma priemonių, kaip mažinti aplinkos taršą, išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Supažindino su mūsų regiono aktualiomis ekologinėmis problemomis bei jų sprendimo būdais. Padovanojo kompaktines plokšteles: „Minija – gyva upė“.

Su džiaugsmu buvo iškelta net 18 „namų“ grįžtantiems sparnuočiams, kurie savo giesmėmis mus džiugins visą vasarą. Padarytas vienas „būstas“ ir mažiausiems gyventojams - vabalams. Dabar lieka tik sulaukti gyventojų.

Kieme, visi kartu, valgėme gardžią košę, gėrėme kvapnią arbatą ir gėrėjomės netradicine moksleivių kūrybine paroda.

Dėkojame visai mokyklos bendruomenei už sutelktumą, gražius ir prasmingus darbus, kurių dėka mūsų diena tapo netradicine.

Projektas dar tik įpusėjo, todėl mūsų laukia dar daug įdomių edukacinių ir meninių veiklų.

Projekto sumanytoja ir vykdytoja mokyklos bibliotekos vedėja Renata Padeginskienė

Žemė vaikų akimis